خانه / مقالات ویژه / ۷ عامل ذهنی که فقیرترتان میکند !

۷ عامل ذهنی که فقیرترتان میکند !

۷ عامل ذهنی که فقیرترتان میکند !

 

7 عامل ذهنی که فقیرترتان میکند !

۱ – تنفر ار ثروتمندان

     بیشتر مردم فقیر از ثروتمندان متنفرند و احساس میکنند که آنها حق شان را خورده اند همین عامل باعث به وجود آمدن حس بدی نسبت به ثروتمند بودن می شود و آنها را از ثروت دور میکند . حتی اگر موقعیتی هم برای ثروتمند شدن پیش بیاید آنها از آن فرار میکنند .

۲ – عدم رابطه با ثروتمندان

    فقرا اغلب در رابطه داشتن با ثروتمندان اهمال میکنند و همیشه سعی میکنند که با آنها رابطه نداشته باشند چون آنها را از جنس خودشان نمیدانند و فکر میکنند که انها درد دل فقرا را نمی فهمند ولی نمیدانند که بسیاری از ثروتمندان قبلا مردمان فقیری بوده اند و با تغییر دیدگاهشان نسبت به ثروت توانسته اند ثروتمند شوند .

۳ – پول کثیف است

    یکی دیگر از تصورات وحشتناک فقرا این است که معتقد هستند پول کثیف است و اگر وارد زندگی آنها شود به فنا میروند مثلا نسبت به همسر خود بی وفا میشوند یا عشقشان به فرزندانشان کم میشود و یا هر چیز دیگر آنها پول را چرک کف دست می دانند . برای همین از پول گریزانند !

۴ – ثروت از راه درست به دست نمی آید

     اکثر آنها عقیده دارند که ثروت کلان در مدت کوتاهی به دست نمی آید و باید سالهای زیادی بگذرد تا کم کم ثروت جمع شود . آنها به ثروت اندوزی زیاد در مدت کم اعتقاد نداشته و اگر همچین چیزی رخ دهد بی شک از راه نادرست جمع شده و حرام است و یا مثلا حق آن ثروتمند نیست که از آن استفاده کند .

۵ – خداوند فقیران را بیشتر از ثروتمندان دوست دارد

     متاسفانه آنها معتقدند که خداوند ثروتمندان را دوست ندارد و همیشه به فکر فقیر و بیچاره ها است و ثروتمندان به دلیل مشغله کاری با خداوند بیگانه شده اند و این در حالیست که دقیقا بر عکس این قضیه صادق است و همانطور که میدانید خداوند ثروتمندان را دوست دارد چون به واسطه ثروتشان میتوانند به فقرا کمک کنند و ……. .

۶ – ثروتمندان امانتدار شیطان هستند

       همیشه پول از آن شیطان بوده و پولدار امانتدار شیطان ! شما چه فکر میکنید ؟

۷ – ثروت یاد خدا را از دل ها می برد

معلوم نیست که این باور که داشتن ثروت میتواند شما را از خدا دور کند از کجا آمده است اما هر چی هست باعث فقر و بدبختی میشود و بدترین عامل دور کننده شما از ثروت است .

 

دانلود پی دی اف همین مقاله :

دانلو مقاله : ۷ عامل ذهنی که فقیرترتان میکند

همچنین ببینید

8 راز افراد موفق

۸ راز تفاوت افراد موفق و ثروتمند با دیگران !

۸ راز تفاوت افراد موفق و ثروتمند با دیگران ! انسان‌های موفق برعکس مردم عادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *