خانه / مقالات ویژه / ۷ ترفند جلوگیری از ولخرجی

۷ ترفند جلوگیری از ولخرجی

۷ ترفند جلوگیری از ولخرجی

جلوگیری از ولخرجی
Over Buy

هر کدام از ما برای خرید به فروشگاه رفته و در بعضی موارد بیشتر از نیازمان خرید کرده ایم و این اصلا به نفع اقتصاد خانواده نیست چون چیزهای اضافی معمولا مورد استفاده قرار نمیگیرند .

در اینجا ۷ ترفند جلوگیری از خرید اضافی را به شما عزیزان آموزش میدهیم .

۱ – هنگام خرید سعی کنید از کارت بانکی استفاده نکنید.

چون به پولی که در دست دارید نگاه میکنید و کم شدن پول را احساس میکنید . و کم شدن پول حس خوبی نداره و میتونه جلوگیری کنه از ولخرجی زیاد .

۲ – برداشت از حساب را خودتان انجام دهید چون کم شدن موجودی را به چشم خود می بینید.

وقتی خودتان اقدام به برداشت از حساب میکنید مطمئن باشید که زورتان میاد که داره پولتون کم میشه و این مسئله آیتم خوبی برا جلوگیری از گرفتن پول زیادی و به الطبع خرج زیادیه.

۳ – برای درک بهتر خرج شدن پول همه صورتحساب ها را یکچا پرداخت نکنید به این صورت میبینید که پولتان ذره ذره کم می شود.

وقتی به فروشگاه میروید ذره ذره بخرید و پرداخت کنید چون اینجوری تعداد بیشتری پول پرداخت میکنید و این از نظر روانی میتونه جلوی ولخرجی زیاد رو بگیره

۴ – برای پس انداز خود برنامه داشته باشید.

برنامه را به نزدیکان خود بگویید تا مجبور شوید در همان زمان مشخص پولتان را پس انداز کنید . پس انداز کردن حس خوبی به شما میدهد میبینید که هر بار شماره پولحایتان رو به صعود است و این باعث آرامش خاطرتان میشود.

۵ – برای خود جایزه در نظر بگیرید مثلا مبلغ مشخصی را در نظر بگیرید

که وقتی پولتان به آن مبلغ پس انداز شد به خودتان جایزه بدهید . یا اگر پولتان از خرید کمتر اضافه شد ان را برای خود نگه داشته و به محض رسیدن به مبلغ مشخصی به خودتان جایزه بدهید .

۶ – قبل از خرید هر کالا دو سوال از خود بپرسید : ۱ – آیا واقعا به این کالا نیاز دارم ؟ ۲ – آیا کالاهای واجب تری در لیست خرید من نیست ؟

شاید بتوانید با اجاره آن کالا یا وسیله در هزینه کردن صرفه جویی کنید .

۷ -به آینده فکر کنید و به اینکه آیا در آینده به این پولهایی که الان هزینه میشود و موردنیاز هم نیست احتیاج پیدا نخواهیدکرد ؟

آینده نگری چیزی نیست که یک فرد با هوش متوسط هم به آن فکر نکند چون همیشه انسان سالم نیست تا بتواند کار کند و پول دربیاورد پس به فکر روزهای کهولت نیز باشید .

 

همچنین ببینید

۷ عامل ذهنی که فقیرترتان میکند !

۷ عامل ذهنی که فقیرترتان میکند !   ۱ – تنفر ار ثروتمندان      بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *